Den Země v 5. B

Svátek naší planety – Den Země – 22. 4. 2024 - každoročně upozorňuje na ekologické hrozby, učí recyklovat odpad a chovat se zodpovědně k životnímu prostředí.

V rámci projektového dne měli i žáci 5. B skvělou příležitost si odpovědět na spoustu otázek spojených s ekologickým a odpovědným chováním každého z nás v přírodě i doma.

Stěžejní úkoly čekaly na děti v prostředí jako stvořeném k bádání – Gránický lesík a jeho zákoutí. Na 8 stanovištích pracovaly děti ve skupinkách na zadaných úkolech a do pracovních listů zaznamenávaly témata zaměřená na ochranu přírody a recyklaci. Hodně překvapení sklidilo stanoviště, kde děti přiřazovaly k jednotlivým druhům výrobků čas jejich rozpadu v přírodě. Desítky i stovky let u některých běžně používaných věcí provázely i hlasité projevy údivu. Hravě si poradily s podnebnými pásy a obvyklou teplotou dané oblasti, vyzkoušely si frotáž přímo na kůře stromů, správně roztřídily odpadky podle daných kritérií.

I přes nepřízeň počasí a poněkud mrazivější dopoledne jsme si Den Země báječně užili.

Drahomíra Tunková