Den Země ve třídě 5. A

Třída se v rámci Dne Země rozhodla, že uklidí část lesa. Počasí nám od rána moc nepřálo. Ráno jsme si tedy ve třídě řekli význam tohoto dne a udělali pár aktivit. Následně jsme se oblékli a vybaveni rukavicemi vyrazili směrem do Národního parku Podyjí. Věděli jsme, že bude co uklízet, protože tato oblast je oblíbeným místem pro ty z nás, kteří se ještě nenaučili dávat odpad tam, kam patří. To, co jsme na tak malém území za vodárnou našli, předčilo naše veškerá očekávání. Mezi naše „úlovky“ patří plechovky, lahve od alkoholu, dráty, boty, sklo, plastové lahve, cigaretové nedopalky. Avšak největší úlovek byla injekční stříkačka. Jsem velice ráda, že si žáci z našich třídních hodin a preventivních programů pamatují, co se v této situaci má udělat. Společně jsme zavolali na linku 156 a vyčkávali příchodu městské policie. Policie žáky pochválila, to bylo pro ně velice motivační.

Věříme, že i tento náš malý příspěvek povede k zamyšlení a slibujeme, že my rozhodně nebudeme dávat naše odpadky tam, kam nepatří.

Iva Ježková