Prvouka trochu jinak

Zrak a sluch patří mezi nejdůležitější lidské smysly. Jaké to je, když jeden z těchto smyslů chybí, si vyzkoušely děti z 1. B v hodině prvouky.

Zrak.

Na začátku hodiny jako každý den přešly dětí z šatny do třídy a nachystaly si učivo na lavice, dnes však se zavázanýma očima. Zjistily, že to co denně dělají zcela automaticky, se ve tmě stává složitým úkolem.

Sluch.

V další části hodiny jsme si povídali o životě neslyšících. Řekli jsme si a ukázali, jak se neslyšící dorozumívají, shlédli jsme kousek pohádky ve znakovém jazyce a dokonce jsme se jednu větu naučili znakovat.

Děti tak mohly samy poznat, o co složitější život mají lidé, kteří musí bojovat s nějakým handicapem a myslím, že to pro ně byla velice přínosná zkušenost.

Jana Stanislavová