Jak jsme v dějepisu argumentovali

Koncem měsíce ledna žáci 7. a 8. ročníků dostali k dispozici odborné či populárně naučné texty zabývající se vládou Jagellonců na našem území a módou 19. století.

Cílem práce bylo vybrat podstatné informace z textu, roztřídit je a zpracovat do zadaného formátu a s doplněním obrazového materiálu. Uvedení zdroje informací a vyjádření vlastního názoru k problematice bylo samozřejmostí.

Děti tak měly možnost zamyslet se nad některými méně známými informacemi. Porovnat je s tím, co se dosud dozvěděly a zaujmout vlastní postoj. Ten se pokusily v krátkosti odůvodnit. Tříbí si tak schopnost argumentace a obhajobu vlastního názoru. Nové historické informace se tak staly prostředníkem k daleko hlubším dovednostem.

Děti ze 7. C, 8. B a Mgr. Yvetta Krejčová