Vlastivěda nás baví

Již několik hodin se věnujeme ve vlastivědě osobnosti významného panovníka Karla IV. a dnes nás dokonce poctil svoji návštěvou v rámci projektového vyučování „Den s Karlem IV.“

V jazyce českém jsme pracovali s větným rozborem o Karlovi IV., následovala lucemburská matematika, ve které jsme počítali délku života a vládnutí jednotlivých panovníků jmenovaného rodu. Následnou aktivitou byl přednes referátů, které si žáci jednotlivě nebo ve skupinkách připravili. Pracovali s tématy – život a doba Karla IV., korunovační klenoty, Karlův most, Karlštejn, Pražský hrad a manželky Karla IV. V další části programu následovala aktivita věnovaná pracovním listům, křížovkám a rébusům, které si opět připravili samotní žáci. Využili jsme také internet a vyhledávali zajímavé informace.

Ve výtvarné výchově žáci vytvořili zdařilé podobizny milovaného krále. Každý si našel svou oblíbenou činnost, nikdo se nenudil, všichni pracovali s radostí.

Třída 4. B a Martina Mahdalová