2. C na cestách

V letošním školním roce jsme s druháčky v celoroční motivační hře procestovali celý svět. Navštívili jsme všech sedm světadílů: Severní a Jižní Ameriku, Antarktidu, Austrálii, Asii, Afriku a Evropu. Velmi nás baví dovídat se nové informace nejen z dokumentů, ale umíme si také spoustu informací vyhledat sami. Víme, kde se nachází Amazonský deštný prales, známe nejdelší řeku světa, umíme přiřadit exotická zvířata k místu jejich výskytu, víme, jak asiaté pěstují rýží a co pro ně všechno tato potravina znamená, vyšplhali jsme na vrchol nejvyšší hory světa v Himalájích na Mount Everest. Víte, ve kterém světadíle tuto horu najdete? Přijďte se zeptat druháčků. Jistě vám toho z cest řeknou mnohem více.

Děkujeme Vám, děti, za krásné cestování!

Veronika Vrbová, Kateřina Jungová