Jiné taje opic

Některé knížky můžeme brát třeba na cesty nebo do postele a neublíží jim ani ohmatané rohy. To však neplatí pro ty knihy, na které si dáváme velký pozor a na které jsme mnohem opatrnější. Mezi takové patří kniha JINÉ TAJE OPIC od Petra Nikla, kterou jsme se nechali inspirovat v hodině výtvarné výchovy. Knížka krásná nejen obsahem, ale i zpracováním. Jedná se o komplexní opičí atlas, včetně opičí abecedy, kterou si děti mohou rozstříhat a tvořit z ní své texty. Nebo se mohou nechat unést do světa všelijakých druhů legračních opiček a luštit texty psané opičí abecedou. Kniha vyžaduje zklidnění a soustředění, už kvůli tomu, že nehýří barvami, ale důsledně pracuje s černobílou realistickou kresbou, kterou si vyzkoušeli žáci třídy 6. C. Na videu si můžete prohlédnout jejich výsledné práce nebo zkusit na konci rozluštit opičí vzkazy našich šesťáků.

Marcela Přibylová

Jiné taje opic