Policie ve škole......

Ne, nebojte se! Žádné vyšetřování zločinu v naší škole – šlo o besedu strážníka Evy Smutné z Městské policie Znojmo s druháky, kteří se na ni již velmi těšili. Bylo to vlastně už druhé setkání, takže žáci a paní Smutná se znali. Zavzpomínali společně na loňský příběh o Honzíkovi, který se píchl o nalezenou injekční stříkačku a paní Smutná tentokrát přinesla nový příběh o Klárce, která ztratila klíče od bytu a když se díky sousedce dostala domů, tak ještě otevřela dveře cizímu člověku. To pak měla velké štěstí, že ji zachránila hodná sousedka z jejich domu. Děti s napětím poslouchaly a potom živě diskutovaly o situaci, hledaly společně chyby, jichž se Klárka dopustila, říkaly si, jak se správně zachovat a co dělat, aby se taková prekérní situace nestala nikdy jim samotným. Prověřily si také své znalosti telefonních čísel na Policii ČR, městskou policii, záchranku a hasiče. Děvčata i kluci pak mile překvapili paní Smutnou tím, že věděli, co všechno dělají strážníci městské policie, dokonce hovořili i o městských kamerách. Beseda byla opět příjemná a zábavná, hodiny utíkaly hodně rychle, děti byly zvídavé a rády by komunikovaly i déle, ale čas, vyměřený na besedu, vypršel a museli jsme se rozloučit.

O nových zážitcích si ještě o přestávkách druháčci povídali a po vyučování je doma sdělovali svým rodičům. Stejně tak, jako nedávno proběhlá beseda s hasiči, i tato dala dětem mnoho důležitých znalostí, které se jim v životě rozhodně budou hodit.

Zapsala Ida Kopová