StarDance aneb když hvězdy ze 4. A tančí

Smím prosit? Pánové, zadejte si partnerku! Pánská/dámská volenka! Promenáda!

Všechny tyto povely zazněly v netradiční hodině TV, kterou absolvovali žáci ze 4. A. Začalo to již v pondělí, kdy si museli v hodině slohu vyplnit přihlášku do tanečního kurzu a vlastnoručním podpisem potvrdit, že se těchto tanečních hodin zúčastní ve společenském oblečení a budou dodržovat zásady společenského chování. V hodině vlastivědy si také demokraticky odhlasovali, že si chtějí své taneční partnery vylosovat. Již ve středu zavládla ve třídě mírná nervozita, kdy dámy řešily detaily svého oblečení a vše konzultovaly s paní učitelkou a paní asistentkou. Pánové dávali najevo mírné opovržení, to se však překvapivě změnilo ve čtvrtek, kdy přišli  k milému překvapení vyučujících nastrojeni  v motýlcích, kravatách, bílých košilích, jak se na správné gentlemany sluší. Poté se všichni odebrali do prostor školní družiny, kde již bylo nachystáno nejen skvělé ozvučení (díky p. uč. Kochovi), ale  také občerstvení v podobě hroznové limonády pro všechny zúčastněné. Žáci se učili správnému chování ve společnosti, základům etikety, ale také prvním tanečním krokům. Svůj první společenský tanec - valčík zvládli během dvou hodin na poměrně velmi slušné úrovni, zvlášť když přihlédneme k tomu, že byli úplní začátečníci. Všichni byli naprosto skvělí, ukáznění, takže byla radost s nimi pracovat. Dokonce došlo i na diskotékové tance a na taneční soutěž, kde zvítězily tři nejlepší páry, které zvládly krásné taneční držení, otočky a dokonce se i pohybovaly v rytmu. Rozhodování bylo těžké, snažili se totiž úplně všichni. Všichni si to také nesmírně užili, dokonce se dožadovali i dalšího pokračování. To jim paní učitelka s paní asistentkou určitě rády splní, příště bude na programu polka.

Adriana Drexler (Holá), Veronika Chlopčíková (Kadlčíková) a hvězdy ze 4. A