Školní sportovní klub AŠSK při ZŠ a MŠ Znojmo, Pražská 98, pobočný spolek

Školní sportovní klub při naší škole provozuje svoje aktivity již od roku 1997. Naším hlavním cílem je motivovat děti ke sportování, a to v co nejširším měřítku. Proto i nabídka sportovních aktivit, kterých se v rámci akcí ŠSK mohou účastnit, je velmi rozmanitá. Pravidelně se zapojujeme do školních sportovních soutěží pořádaných okresní radou AŠSK Znojmo. Naši žáci tak mají možnost utkat se se svými vrstevníky v nejrůznějších sportech, ať už fotbalu, florbalu, atletice, vybíjené, basketbalu, halové kopané, přespolním běhu atd.

V roce 2019 jsme nakoupili celou řadu nových sportovních pomůcek (basketbalové míče, míče na volejbal, míče na házenou, atletické vrhačské koule, florbalové míčky, brankářskou výstroj na florbal a celou řadu drobných pomůcek), které slouží k přípravě a rozvoji sportovních činností a dovedností žáků, kteří se účastní výše uvedených soutěží. Tato investice byla z velké části hrazena z dotace města Znojma, které nám v roce 2019 poskytlo 20 000 Kč.

Konečný Petr