Advent podruhé

„Vážení adventně naladění hosté“ takto začínal projev Jakuba Soviše při včerejší sešlosti na nádvoří naší školy. Už podruhé jsme přivítali adventní čas rozsvícením vánočního stromečku, který se rozzářil blyštivými světly po odpočítání Kuby a všech přítomných. O příjemnou zábavu se postaraly děti ze sboráčku i sboru, pásmo divadélka nebo duet sourozenců Ritterových. K adventní atmosféře kromě melodií koled patří i nejrůznější vůně. Například vůně svařeného vína, punče, perníčků a dalšího cukroví. Ani na školním dvoře proto tyto vjemy nechyběly a hosté se mohli zahřát lahodným teplým nápojem nebo ochutnat něco dobrého. Žáci osmých tříd si při této příležitosti nachystali vánoční tržiště, kde prodávali své výrobky nebo pochutiny a dotvořili tím obraz krásného místa s dokonalou předvánoční atmosférou. „A co říci závěrem?“ ptal se Kuba všech přítomných. „Snad jen šťastné a veselé Vánoce, prožité v klidu a pohodě v kruhu nejbližších. Děkujeme Vám.“

Jana Cholevová a Hana Brančová