Znojemský advent

Město Znojmo a Znojemská Beseda připravila bohatý adventní program, který nás naladí na tu pravou vánoční atmosféru. Pečlivě jsme vybírali z nabídky a se třídou 2. C jsme využili krásné akce, které byly připravené pro děti. V pátek 13. 12. jsme se zachumlaní vypravili v čerstvě napadaném poprašku sněhu na dlouhou cestu do předvánočně vyzdobeného města. Jako první nás čekala výstava vánočních stromečků, vánočních ozdob a hraček v minoritském klášteře - Barevné Vánoce. Cestou jsme zhlédli vyzdobené město, obdivovali jsme vánoční stromečky škol a školek a v Domě umění už nás vítaly pestrobarevné a různorodé loutky - Maškův kouzelný svět. Na výstavě jsme se zapojili do soutěže, kterou vyhlásilo Jihomoravské muzeum ve Znojmě. Na Masarykově náměstí jsme si koupili výborný teplý dětský punč a při popíjení jsme sledovali venkovní kino. Promítala se právě pohádka Kocour v botách. Po cestě zpátky nás potkalo nečekané překvapení. Snad to byl opravdový kocour Mikeš z pohádek od Josefa Lady, který se najednou objevil na náměstí. S Mikešem a panem starostou jsme se moc rádi vyfotili a už rychle do tepla. Bylo to moc hezky strávené předvánoční dopoledne.

Marcela Přibylová, Petra Podsedníková a děti z 2. C