Hudební projekty v 6. A

Letošní rok je hudební výchova pro žáky 6. A trochu netradiční. Spojila se totiž s prvky dramatické výchovy. Za pomoci rozličných her, dramatizace a pantomimy učí žáky sebevědomě vystupovat a prezentovat své myšlenky a názory. Nestydět se, prosadit se mezi svými vrstevníky a obhájit svou práci není zas tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Velkým významem společných her je také posilování třídního kolektivu, vzájemné poznávání a v neposlední řadě předcházení konfliktům mezi jednotlivými žáky.

Náš projekt se zaměřil na hudební skupiny. Žáci si měli vymyslet vlastní hudební skupinu a žánr, kterému se bude uskupení věnovat. Poté zhotovili ručně nebo na počítači plakát s názvem skupiny a svoji skupinu nám představili. Cílem bylo nalákat diváky na živý koncert. Nutno říci, že jsme se skutečně pobavili! Hra na nástroje, zpěv, taneční doprovod, prezentace, společné kostýmy a osobitý přístup každé kapely, byly naprosto úžasné.

Obrovská pochvala, děkuji 6. A.

Martina Mahdalová