Bílí jezdci na šachovém turnaji

Po úspěšném vítězném tažení našeho družstva chlapců v okresním kole přeboru škol v šachu, které se konalo v prosinci ve Znojmě, se naši chlapci vydali do Břeclavi, aby se zúčastnili jihomoravského krajského kola Přeboru škol v šachu mistrovství ČR čtyřčlenných školních týmů pro školní rok 2019/2020, který uspořádal Šachový oddíl TJ Tatran Poštorná z pověření Jihomoravského šachového svazu.

Bílí jezdci, žáci 5. ročníku: Filip Čtveráček (velitel družstva), Šimon Štaffa, Michal Pitour a Matyáš Habr obsadili krásné 6. místo z celkově 13. přihlášených družstev. Nutno podotknout, že většina soutěžících se věnuje šachu profesionálně a jednotliví hráči jsou v různých výkonnostních šachových třídách. Naši kluci hrají o přestávkách a šachu se věnuje pouze kapitán Filip.

Velká pochvala a skvělá reprezentace školy.

Děkujeme a gratulujeme.

Martina Mahdalová