Lyžařský kurz Itálie

Folgarida… název tohoto italského městečka v nás už napořád bude probouzet úsměvy a pocity štěstí, které jsme zažívali na lyžařském kurzu během tohoto týdne. A to proto, že zážitků a legrace máme za sebou opravdu přehršle.

Cestu dlouhou cca 750 km jsme započali ve Znojmě v sobotu 25. 1. 2020 ráno. Doba strávená v autobuse sice trvala dlouhých 11 hodin, ale s pomocí naší slavice Helenky Vondráčkové a jejího hitu Dlouhá noc (viz video níže) nám cesta plynula jako voda z horského potůčku, který jsme cestou sledovali, jak se klikatí kolem silnice.

Následující 4 dny byly totožné, večer jít pozdě spát, brzy ráno vstávat a celý den lyžovat. První dva dny nám počasí přálo a sluníčko se mocně opíralo do 120km skvěle upravených sjezdovek. Jediný nepřítel, který se nám pokoušel ničit skvělou atmosféru, byla chřipka, ta si každý den vybrala dalšího hostitele a ten místo na svah zajel do postele. Třetího dne se kyje chopil opět měsíc leden a celý den hustě padal sníh, což pro nás byla další dobrá zkušenost s lyžováním v hlubokém prašanu. Poslední den byl jako z pohádky, na nebi ani mráček a pod nohama precizně upravený manšestr.

Cestou zpět domů jsme zhlédli pár filmů, nakoupili dárky pro nejbližší na benzínové pumpě a v polospánku jsme již v 5 ráno byli ve Znojmě, kde si nás rozebrali rodiče.

Veliké poděkování patří pánům učitelům Štrausovi a Kochovi, kteří se postarali jak o parádních 5 dní lyžování v Itálii, tak i o skvělou zábavu.

P. S. ve čtvrtek nás ve škole nečekejte.

Žáci Kurzu Folgarida Marilleva 2020

Dlouhá noc