Dětská kniha a její hrdinové

Dětská kniha a její hrdinové je  název velice pěkné výstavy, kterou uspořádalo v minoritském klášteře Jihomoravské muzeum ve Znojmě.  A jelikož jsme třeťáci, pěkně čteme a máme rádi dětské knížky, těšili jsme se, co zajímavého uvidíme. A bylo na co koukat! Na výstavě jsou k vidění opravdové klenoty. Knížky, které četly již naše babičky a prababičky, hračky, které jen vzdáleně připomínají ty naše dnešní moderní. S výstavou je také spojený doprovodný edukační program Není hrdina jako hrdina!  Děti, rozdělené do 4 skupin, plnily různé úkoly, které je měly dovést k odhalení zápletky - Jaký dárek dostala holčička Anika od Pipi dlouhé punčochy, která slavila narozeniny? Řešení bylo v malé dřevěné truhle, kterou bylo možné otevřít po zjištění číselného kódu, k jehož získání vedla cesta nelehká, bylo třeba správně určit názvy knih, hlavní hrdiny i autory knížek. Dětem se vše povedlo v rekordním čase, a tak zbyla spousta času na prohlídku všech expozic, které muzeum nabízí. Musím děti velice pochválit za aktivitu a kázeň v muzeu, těším se, že společně půjdeme na další program, který nás čeká v jarním velikonočním termínu.

Sylva Česneková