Prvouka ve 2. C

V předmětu prvouka jsme s dětmi zpracovali projekt Ptáčci Znojemska. Dvě vyučovací hodiny jsme věnovali poznáváním druhů ptáčků z našeho nejbližšího okolí, a to z Národního parku Podyjí. Díky fotografiím a filmům jsme měli možnost prohlédnout si ptáčky opravdu zblízka, proniknout do jejich neuvěřitelného ptačího světa a obdivovat jejich nádherné zbarvení. Vymodelovali jsme si ptačí vajíčka, která jsme umístitli do námi vyrobených hnízdeček. Prohlédli jsme si krásnou fotoknihu, zachycující ty nejkrásnější druhy, které jsme nikdy skutečně neviděli a které létají vlastně téměř kolem nás. Nemohli jsme tomu snad ani uvěřit, že takové krásné ptáčky máme téměř nad hlavou. Nejvíc nás bavil zábavný kvíz, který jsme plnili ve dvojicích, a největší zážitek nám poskytl film o koupání ptáčků v přírodě. Určitě poznáme sojku, dlaska, dudka, vlhu, kosa a další druhy. Velké poděkování patří dvěma zapáleným, trpělivým a aktivním seniorům, kteří pro děti přímo v Národním parku Podyjí zachytili tyto nádherné záběry, zpracovali filmy a vytvořili fotoknihu dětem do třídy: Mgr. Ladislav Fiala, bývalý učitel přírodopisu a Ing. Jaroslav Gronych, vášnivý fotograf a kameraman. Jestli budete mít zájem, můžete se na nějaký film přijít k nám do třídy podívat, rádi vám jej promítneme. Celý projekt jsme se pokusili zachytit na videu a fotografiích, které přikládáme.

Marcela Přibylová a děti z 2. C