První podzimní den s dopravní výchovou v 1. B

V prvouce se nyní seznamujeme s dopravní výchovou, a tak jsme se rozhodli, že dnešní den 22. září, který je vyhlášen jako mezinárodní Den bez aut, využijeme k opakování a výuce v terénu. Tento den si máme připomenout jiné alternativy dopravy, hlavně ty ekologičtější. Den bez aut slouží k tomu, abychom si uvědomili dopad na životní prostředí právě z výfukových plynů automobilů.

Po důkladné přípravě v pondělní prvouce jsme vyrazili do okolí školy, abychom si ověřili naše získané znalosti v oblasti dopravní výchovy v terénu a změřili své síly mezi navzájem vytvořenými smíšenými skupinami.

A jaký byl program? Rozmanitý. Na děti čekal dopravní kvíz, zkouška z dopravních značek, rozdělení různých dopravních prostředků, znalost dopravních předpisů, hra na pravdu a lež, bezpečnost při přecházení vozovky, hra na semafor, hádání zvuků dopravních prostředků, počítání s auty a dopravní hádanky.

Chválím děti nejen za super znalosti, ale především za vzájemnou spolupráci a respektování všech členů ve skupině.

Martina Mahdalová